Šteta! Srbija ostala bez Svetskog prvenstva, Rumunija i drugi put dobila Orlove, ostaje ogromna žal...
Reprezentacija Srbije u video igri League of Legends (LoL) propustila je priliku za plasman na Svetsko prvenstvo. Naši igrači su se borili za mesto na najvećoj svetskoj sceni, ali su u ključnim mečevima ometani porazima, uključujući i bitne susrete protiv ekipe iz Rumunije. Iako su Orlovi pokazali određeni nivo takmičarskog duha, rezultati nisu bili dovoljni da osiguraju mesto među najboljima. Ovaj neuspeh ostavlja veliku žal među ljubiteljima e-sporta u zemlji, jer je cilj bio učvršćivanje pozicije Srbije kao značajnog igrača u ovoj disciplini. Tim sada mora da analizira greške kako bi se pripremio za naredne turnire i pokušao da povrati status koji zaslužuje na međunarodnom nivou.
E-sport u Srbiji često ostaje u senci tradicionalnih sportova poput košarke ili fudbala, iako je tržište i popularnost video igara u neuporedivo većim rastu. Poraz reprezentacije u League of Legends igri nije samo pitanje lošeg dana na virtuelnom terenu, već i odraz šireg problema u strukturi podrške ovakvim disciplinama. Dok se fudbaleri i košarkaši bave profesionalnim sportom decenijama, e-sportski igrači u našem regionu još uvek pokušavaju da izgrade stabilan sistem koji bi im omogućio dugoročni uspeh. Rumunska ekipa je pokazala da je fokus i taktika u digitalnom okruženju jednako bitni kao i fizička spremnost u salonima. Često se zaboravlja da su ovi igrači vrhunski takmičari koji se suočavaju sa ogromnim pritiskom, ali bez adekvatne infrastrukture i sponzorstava, uspon na svetski vrh ostaje izuzetno težak. Da li je vreme da naš sportski sistem konačno prihvati digitalne discipline kao ravnopravni deo takmičarskog duha, ili ćemo nastaviti da gledamo kako talenti odlaze u jače regione?