SELEKTOR JUŽNE KOREJE PODNEO OSTAVKU SAMO NEKOLIKO DANA POSLE ISPADANJA SA MUNDIJALA! Predsednik te države udario po njemu nakon blamaže na SP!
Selektor reprezentacije Južne Koreje, Mjung Bo, podneo je zvaničnu ostavku nakon neuspešnog učinka na Svetskom prvenstvu. Odluka dolazi samo nekoliko dana nakon što je tim ispao sa Mundijala, što je izazvalo ogromno nezadovoljstvo u zemlji. Mediji izveštavaju da je pritisak na stručni štab bio ogroman, a navodi se i da je sam predsednik države izrazio oštro nezadovoljstvo nakon loših rezultata na turniru. Blamaža reprezentacije na najvažnijoj svetskoj sceni dovela je do raskida saradnje i potrage za novim stručnim šefom koji bi mogao da podigne fudbalski standard Južne Koreje.
Fudbalski rezultati u Južnoj Koreji retko ostaju samo na terenu, oni se brzo pretvaraju u pitanje nacionalnog ponosa i državne stabilnosti. Kada reprezentacija ne ispuni očekivanja na Mundijalu, to više nije samo sportski neuspeh, već politički problem koji zahteva hitne žrtve. Ostavka Mjung Boa deluje kao predvidiv i nužan čin kako bi se smirili nemirni javni sentiment i izbegao dalji pritisak na državne institucije. Ovakva dinamika, gde se sportski rezultati direktno povezuju sa reakcijama najviših državnih funkcionera, stvara atmosferu u kojoj se treneri ne vode samo prema taktičkim analizama, već i prema političkom opstanju. Pritisak koji dolazi sa vrha vlasti često onemogućava dugoročno planiranje i izgradnju sistema, jer se odluke donose u afektu, odmah nakon prvog velikog neuspeha. Da li će novi selektor moći da izgradi tim u okruženju gde su očekivanja toliko ekstremna da čak i jedan loš turnir vodi ka trenutnoj smeni?