Selektor Hrvatske besan posle prolaska dalje: "Da se ovo dogodilo Engleskoj..."
Selektor hrvatske reprezentacije Zlatko Dalić izrazio je izrazito nezadovoljstvo nakon utakmice protiv Gane, koja je njegovom timu omogućila prolaz u šesnaestinu finala Svetskog prvenstva. Iako je Hrvatska ostvarila pobedu i obezbedila dalji plasman na turniru, Dalić je u razgovoru sa medijima bio besan zbog načina na koji je utakmica izgledala. Trener je naglasio da bi situacije slične ovoj, koje su se desile na terenu, izazvale ogromnu reakciju u svetskoj fudbalskoj javnosti ukoliko bi se dogodile reprezentaciji Engleske. Njegov fokus ostaje na daljim fazama takmičenja, ali je jasno stavio do znanja da trenutni nivo igre ne odgovara standardima koje hrvatski tim treba da ispunjava.
Pobeda koja donosi prolaz dalje često sakriva duboke stručne nesavršenosti, a Zlatko Dalić je upravo to pokušao da uradi preusmerio pažnju sa rezultata na proces. Bes selektora nije samo reakcija na loš učinak, već i pokušaj očuvanja autoriteta u trenutku kada ekipa igra ispod svog kapaciteta. Komentar o Engleskoj služi kao politički alat unutar sportskog okruženja, ciljajući na percepciju pravde i standarda u svetskom fudbalu. Često se dešava da timovi koji se bore za titule prolaze kroz periodi nesigurnosti, ali pitanje je koliko dugo se može oslanjati na iskustvo i karakter umesto na kvalitetnu igru. Ako se sistem ne popravi u šesnaestini finala, emocionalna reakcija trenera neće biti dovoljna da spreči rani izlazak iz turnira. Može li ekipa koja se bori sa sopstvenim nedostatima ostati u samom vrhu, ili je ovaj prolaz samo privremeno odlaganje neizbežnog pada?