Oglasili se glumci iz serije "Prijatelji" nakon još jedne smrti: Njihove poruke slamaju srca
Glumci iz kultne serije "Prijatelji" oglasili su se povodom smrti reditelja Džejmsa Baroua. U emotivnim porukama koje su podeljene na društvenim mrežama, članovi glavne postave izrazili su duboko žaljenje i prisetili se značaja koji je Barou na njihove karijere i zajednički rad imao. Reditelj je ostavio neizbrisiv trag u industriji, a kolege su istakle njegov profesionalizam i ljudsku toplinu. Poruke su brzo postale viralne, izazivajući talas saučešća od strane fanova širom sveta koji su takođe ominuli tvorca koji je bio deo njihovog odrastanja kroz ekran.
Smrt ljudi koji su oblikovali pop kulturu često izaziva specifičnu vrstu melanholije koja nadilazi obične vesti o preminućima. Kada glumci poput onih iz serije "Prijatelji" javno ožale za rediteljem, to nije samo čin ljubaznosti, već i potvrda da su veze unutar filmske industrije često dublje od onih koje vidimo u ugovora i produkcijskih izveštaja. Postoji neka čudna povezanost između nostalgije koju čuvamo za tim likovima i stvarnih ljudi koji su ih stvorili. Dok fanovi na internetu masovno šalju emotikone srca, mi se suočavamo sa činjenicom da se era koja je definisala našu mladost polako i neizbežno gasi. Ove poruke služe kao poslednji dokaz da su iza onih savršeno kadriranih scena postojali stvarni ljudi, sa svojim radostima i tugama, koji su gradili svetove koji su nam postali deo svakodnevice. Da li je ta emocionalna povezanost sa glumcima zapravo načini na koji mi pokušavamo da zadržimo delić onog vremena kada su stvari bile jednostavnije?