Nišlije se bune što je potrošeno milion dinara za oblaganje dva stara vozila plastičnom travom
Odbornica Skupštine Niša i profesorka Pravnog fakulteta Tamara Milenković Kerković, koja deluje u ime Udruženja Nišlije da se pitaju, izrazila je oštru kritiku povodom trošenja javnog novca u Nišu. Prema njenim rečima, u gradu je potrošeno milion dinara na oblaganje dva stara vozila plastičnom travom. Milenković Kerković ističe da su ovakvi troškovi nerazumljivi i neadekvatni u kontekstu potreba građana. Udruženje kritikuje način na koji se upravlja budžetom i apeluje na transparentnost u radu gradske uprave. Ovaj incident izazvao je dodatne proteste i nezadovoljstvo javnosti u Nišu, jer se resurse koji su mogli biti upregnuti za osnovne komunalne probleme troši na estetske i neefikasne projekte.
Milion dinara za plastičnu travu na starim vozilima zvuči kao scena iz apsurdne komedije, ali u stvarnosti je to surov prikaz prioriteta lokalne samouprave. Dok se građani Niša svakodnevno suočavaju sa problemima u infrastrukturi i komunalnoj higijeni, javni budžet se troši na projekte koji nemaju nikakvu funkciju osim vizuelnog efekta, i to na račun nečega što je odavno postalo estetski zastarelo. Ovakvi primeri ne govore samo o lošem planiranju, već i o dubokom odvajanju političke elite od realnih potreba stanovništva. Trošenje novca na oblaganje vozila plastičnom travom pokazuje da je u određenim krugovima estetika postala važnija od funkcionalnosti i ekonomskog opravdanja. Kada se javni resursi koriste na ovaj način, gubi se poslednji trag poverenja u institucije koje bi trebalo da štite interese svih građana, a ne da sprovode eksperimente sa javnim novcem. Da li je ovakvo trošenje samo rezultat neznanja ili svesno ignorisanje onoga što se u gradu zaista dešava?