Ne zna se kada će rekonstrukcija Bezistana, ali odmah pored se radi - nelegalno
Prolaz Bezistan na Terazijama u Beogradu i dalje je u neizvesnom stanju, jer se rekonstrukcija ovog specifičnog objekta još uvek nije započela. Iako je prostor dugotrajno zatvoren, prolazak kroz njega i dalje je moguć, ali isključivo na sopstvenu odgovornost onih koji se odluče da ga koriste. Situacija je dodatno komplikovana činjenicom da se u neposrednoj blizini radova odvija aktivnost koja se spominje kao nelegalna. Dok građani pokušavaju da se kreću kroz ovaj deo grada, uočljiva je nedostatak jasnih informacija o terminima početka radova i o tome kada će se Bezistan ponovo otvoriti za redovnu upotrebu. Table koje upozoravaju na stanje u prolazu retko su uočljive, što dodatno otežava bezbednost pešaka koji prolaze tim delom Terazija.
Beogradski centar, koji bi trebalo da bude sinonim za funkcionalnost i vrhunsku urbanističku organizaciju, trenutno podseća na improvizaciju koja je postala trajni režim. Bezistan na Terazijama postao je simbol neodređenosti, gde se granica između zvaničnih građevinskih radova i nelegalne aktivnosti briše u sivoj zoni nepažnje. Situacija u kojoj građani moraju da preuzimaju odgovornost za sopstvenu bezbednost dok prolaze kroz zapuštene delove grada, zapravo je odraz šireg problema u upravljanju gradskim prostorom. Kada se nelegalne radnje dešavaju tik uz mesta koja čekaju rekonstrukciju, to šalje poruku da kontrola nad javnim prostorom nije prioritet, već sporedna stavka. Gradski planovi često ostaju samo na papiru, dok se realnost na ulici svodi na krpljenje rupa i čekanje na nepostojeće rokove. Da li je ovakvo stanje zapravo privremeno čekanje na bolju budućnost ili je to novi, neformalni način funkcionisanja našeg urbanog središta?