Miss Srbije otvorila Filmski festival u svom RODNOM SELU: "Volela bih i ja da se nađem na filmskom platnu"
Deveti Filmski festival zvanično je otvoren u Ravnom Selu, u svečanoj i prijatnoj atmosferi. Manifestacija, koja je tokom godina stekla status jedne od najznačajnijih kulturnih dešavanja, ove godine je dobila poseban pečat prisustvom Miss Srbije. Ona je otvorila festival u svom rodnom mestu, ističući emotivnu vezu sa ovim krajem. Tokom događaja, istaknuta je želja da se i ona, pored uloge u svetu lepote, u budućnosti pronađe i na filmskom platnu. Festival nastavlja svoju tradiciju promocije filmske umetnosti i kulturnog razvoja lokalne zajednice kroz raznovrsne programe.
Povratak javne ličnosti u svoje rodno mesto često nosi specifičnu vrstu nostalgije koja se lako pretvara u medijski događaj. U slučaju Miss Srbije, otvaranje filmskog festivala u Ravnom Selu predstavlja spoj estetskog i kulturnog kapitala, gde lični brend služi kao katalizator za lokalne inicijative. Ipak, ovakve situacije otvaraju diskusiju o tome gde se završava iskrena povezanost sa korenima, a gde počinje pažljivo osmišljena PR strategija koja koristi lokalni kontekst za jačanje ličnog imidža. Filmski festival u malim sredinama treba da gradi identity, ali on se često oslanja na prolazne zvezde kako bi privukao pažnju šire javnosti. Može se reći da je ovakav spoj lepote i umetnosti efikasan za promociju mesta, ali on postavlja i pitanje dugovečnosti takvih manifestacija. Da li će ovi festivali moći da opstanu kao ozbiljni kulturni centri bez stalnog prisustva poznatih figura koje služe kao privremeno medijsko magnetno polje?