CRNOGORCI PALI U BEOGRADU NA VODI ZBOG KOKAINA! Policija ih presrela u automobilu, u štek stanu pronađena veća zaliha droge (foto)
Policija je u Beogradu uhapsila dvojicu državljana Crne Gore zbog sumnje na trgovinu drogom. Operacija je započela presretanjem automobila u kojem su se nalazili osumnjičeni, nakon čega je izvršena pretres štek stana. Tokom same akcije, policijskim službenicima pronađena je veća količina kokaina koji je bio namenjen daljoj prodaji. Uhapšeni su sada u potpunosti lišeni slobode, dok se istražitelji fokusiraju na utvrđivanje šire mreže koja stoji iza ilegalne distribucije narkotika u prestonici. Ovaj incident potvrđuje intenzivnu borbu protiv kriminalnih grupa koje koriste grad kao tranzitnu ili prodajnu tačku za opasne supstance.
Beograd ponovo postaje poprište operacija koje oslanjaju na međunarodne veze kriminalnih krugova. Hapšenje crnogorskih državljana u automobilu i kasnijim pretresima štek stanova ukazuje na to da su granice između regionalnih kriminalnih struktura praktično nepostojeće. Droganski biznis ne poznaje države, već samo logističke rute i tržišta koja su spremna da plate visoku cenu za opasne supstance. Ovakvi slučajevi više nisu izuzetak, već deo svakodnevnog obrazca u kojem se prestolice regiona koriste kao čvorišta za distribuciju kokaina. Dok policija uspešno presreće pojedinačne pošiljke i uhapsi učesnike, pitanje ostaje da li se ovim akcijama zaista suzbija koren problema ili se samo privremeno remeti protok novca i droge. Da li su ovakva hapšenja samo senke velikog sistema koji nastavlja da funkcioniše nevidljivo, uprkos svakoj policijskoj budnosti?