BAJDEN BRUTALNO NAPAO TRAMPA! Kaže da "narcisoidni gubitnik" koristi predsedničku funkciju za lično bogaćenje i "bira Putina umesto američkih saveznika" (VIDEO)
Američki predsednik Džo Bajden uputio je oštre kritike svom političkom protivniku Donaldu Trampu, nazivajući ga narcisoidnim gubitnikom. Bajden je optužio Trampa da koristi svoju predsedničku funkciju i politički uticaj isključivo radi ličnog bogaćenja. Tokom svog izlaganja, aktuelni lider SAD je naglasio da Tramp u svojim postupcima bira saradnju sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom umesto donošenja odluka u interesu američkih saveznika. Ove izjave dolaze u trenutku intenzivnih političkih tenzija i predizbornih napora, gde se retorika sve više fokusira na moralni integritet i lojalnost državnim interesima.
Politička borba u Sjedinjenim Američkim Državama prešla je u fazu gde se argumenti o ekonomskim programima i spoljnoj politici gotovo potpuno potiskuju pred ličnim udarima. Bajdenova optužba protiv Trampa nije samo politički potez, već pokušaj da se protivnik predstavi kao moralni antiteza funkcijama koje on tvrdi da želi da obavljava. Kada se predsedstvo svede na pitanje ličnog bogatstva i nagona za moći, sam koncept državne institucije postaje žrtva političkog spektakla. Ovakva retorika, iako efikasna za mobilizaciju sopstvenog baze glasača, dodatno dubi neprijateljstvo unutar američkog društva. Umesto debate o budućnosti saveza i ekonomskom oporavku, dobili smo sukob karaktera koji više podseća na reality šou nego na ozbiljnu državnu politiku. Da li ovakav način komunikacije može ikada dovesti do stabilizacije političkog sistema, ili su ovo samo poslednji trkovi pred neizvesnim izbornim ishodom?